Safranbolu’da oteller doldu, rekor bekleniyor

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Cittaslow Ağı’na katılarak ‘sakin şehir’ unvanı da alan Safranbolu, Ramazan Bayramı tatilinde yoğun ilgi gördü. İlçedeki otel, han ve konaklarda doluluk oranı yüzde 100e ulaştı. Mimari yapısıyla ilgi gören Safranbolu’da cadde ve sokaklar da yoğunluk yaşandı. 

Safranbolu Belediye başkanı Elif Köse, “Safranbolu sokakları gayet canlı ve hareketli. ‘Sakin şehir’ unvanını çok yakın bir zamanda almıştık. Bunun da çok önemli bir etkisi olduğunu düşünüyoruz. Şu anda yüzde 100 doluluk oranı var. Aslında yatak kapasitemiz elbette Safranbolu için yeterli değil. Daha fazlası olabilir. Bundan sonra turizm daha da gelişecek. Nitelikli ve alım gücü yüksek turistlerin olduğu bir Safranbolu’yu biz hayal ediyoruz” dedi.

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu ise “İşletmelerimizde yüzde 100 doluluk oranına ulaşmış durumdayız. Hatta bu bayram için Safranbolu’da rekor kırmayı bekliyoruz. Çünkü deniz sezonu değil. Şehir dışında yaşayan hemşerilerimiz de Safranbolu’ya geliyor. Bu anlamda bir rekor olacağını düşünüyorum bu bayramda” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir