Deniz Akkaya ve Efe Önbilgin arasındaki sular durulmuyor: Pasaport krizi


Eski manken Deniz Akkaya sosyal medya hesabından 16 yaşındaki kızı A. Önbilgin’in telefonunu aldığı için kendisine şiddet uyguladığını bu nedenle Sosyal Hizmetler’e bıraktığını iddia etmişti. Akkaya, olaya ilişkin ise “Burnu sürtsün diye devlete verdim.” ifadesini kullanmıştı.

Bunun üzerine 16 yaşındaki küçük kız devlet koruması altına alınmış duruma karşı baba Efe Önbilgin harekete geçmişti. Baba Önbilgin mahkeme başvurarak 16 yaşındaki kızının velayetini kendisine verilmesini talep etmişti. Odatv’nin duyurduğu olayda mahkeme küçük kız baba Efe Önbilgin’e teslim edildi.

MAHKEME REDDETTİ

Sabah’ın haberine göre, Efe Önbilgin bu kararın ardından avukatı aracılığıyla Aile Mahkemesi’ne dilekçe sunarak yeni bir talepte bulundu. İngiltere’de yaşayan baba, kızının pasaportunun anneden alınıp kendisine verilmesini istedi. Önbilgin, kızının pasaportunun çilingir ve kolluk eşliğinde alınmasını talep etti.

Bu talebi değerlendiren mahkeme, A.’nın babasına teslim edilmesi konusunda karar verildiği, geçici velayet konusunda henüz bir kararın verilmediğini belirtti. Çocuğun resmi dairelerdeki işlemleri kimlik ile yapılacağını ifade eden mahkeme, babanın talebini reddetti.

“YALAN SÖYLEMEYE DEVAM EDİYOR”

Efe Önbilgin’in avukatı aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede, A.’nın İngiltere’ye gidebilmesi için pasaportuna ihtiyacı olduğu, Deniz Akkaya’nın her ne kadar kızının babasının yanına gidebileceğine dair izin vermiş ise de A.’nın hayatı üzerinde oyunlar oynamaya devam ettiğini ileri sürdü.

Ayrıca Akkaya’nın Sosyal Hizmetler’e İzmir’de olduğu ve bayramdan sonra döneceğini söylediği bilgileri de yer aldı. Dilekçede “Anne yalan söylemektedir. Tek amacı kızına ve babasına hayatı zindan etmektir. A.’nın babası ile birlikte olmasını engellemeye çalışmaktadır” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir